O nás Vozidlá Iné produkty Novinky Služby Kontakt
TSM SLOVAKIA s.r.o.

NADSTAVBY NA NAŠE VOZIDLÁ

Vysokozdvižné plošiny

Pracovná výška plošín: 11,6 - 45 m

Pre vozidlá Piaggio je k dispozícii široké portfólio teleskopických, kĺbových a teleskopicko-kĺbových vysokozdvižných plošín. Malé rozmery vozidiel umožňujú prístup a prácu aj na miestach ako sú chodníky, úzky dvor, interiér,...
Podľa potrieb užívateľa je možné plošiny vybaviť širokou ponukou príslušenstva, napr.: izolovaný a otáčateľný kôš, elektrický a tlakový prívod v koši, pohon plošiny na elektrickú sieť 230V a pod. Viac informácií u našich predajcov...

Plošiny spĺňajú normu STN EN 280 a užívateľovi sa dodávajú so všetkými schváleniami požadovanými aktuálnou legislatívou SR pre prácu vo výškach.

Košovka na odpad SEKO3

Viac info: tech. list PDF
Objem nadstavby: MAXXI: 4,8 m3 / PORTER: 3,2 m3

Základné vyhotovenie nadstavby- hliník (profily + plech 2 mm), jeden bočný otvor na každej strane nadstavby a dozadu otvárané čelo, vhodné na zber komunál. odpadu v oblastiach, kde je problematický zvoz veľkým vozidlom.

Doplnkové možnosti: dvoje dverí na každej strane, posuvný mechanizmus dverí, hydraulický vysýpač Kuka nádob (len pri vozidlách MAXXI a pevnej nadstavbe bez možnosti demontáže), vnútorne rozčlenie nadstavby na separovaný zber (samostatné vysýpanie).

Výklopná nádoba na odpad

Viac info: tech. list PDF
Objem nadstavby: MAXXI: 3,5 m3 / PORTER, QUARGO: 2 m3

Nadstavba je určená na zvoz komunálneho odpadu a iných druhov odpadov v oblastiach, kde je problematický zvoz veľkým „kuka“ vozom. Nadstavba môže obsahovať aj hydraulický vysýpač Kuka nádob objemu 120l - 240l - 360l.

Možné vyhotovenia: 1.oceľ (plech 2,5 mm) alebo 2.hliník (profily + plech 2,5mm). Nádoba sa vyprázdňuje zdvihnutím a prevrátením o 90° do výšky 1,4m, čo umožňuje vysýpanie odpadu do kontajnera alebo veľkokapacitného vozidla. Má aj bočné výklopné dvierka na vysýpanie parkových košov, resp. odpad vo vreciach.

Zvýšené bočnice

Viac info: tech. list PDF
Objem nadstavby: MAXXI: ? m3 / PORTER, QUARGO: ? m3

Pre všetky typy vozidiel Piaggio je k dispozícii viac druhov zvýšených bočníc pre dopravu rôznych materiálov a odpadu.

Podľa potreby zákazníka je možné si u bočníc voliť ich rôznu výšku, druh (plné, respektíve delené bočnice) a vyhotovenie (pevné, výklopné a odnímateľné). Preto sú objemy tejto nadstavby rôzne.

Nádoba na BIO-odpad

Viac info: tech. list PDF
Objem nadstavby: MAXXI: 5,6 m3 / PORTER: 3,8 m3

Podľa zvoleného typu vozidla a prevedenia nadstavby môže byť objem pletivového kontajnera 3,5 až 5,6 m3. Základné vyhotovenie je s tromi pevnými pletivovými bočnicami (predná + 2 bočné).

V ponuke je demontovateľná nadstavba so samostatným rámom. Dve bočnice a zadné čelo sú otvárateľné a aj samostatne odnímateľné.

Zimná údržba - posyp

Viac info: tech. list PDF
Objem zásobníka sypača: 225 - 850 l

I. Závesné elektrické sypače H225 a H310 sú umiestnené na zadnej bočnici korby vozidla. Vyznačujú sa nastaviteľnou šírkou a množstvom posypu, priehľadným zásobníkom na soľ, piesok, resp. drobný štrk. Sú vhodné na všetky typy vozidiel PIAGGIO.

II. Sypače do korby vozidla H550 a H850 s elektrickým pohonom a šnekovým (závitovka) posuvom posypového materiálu, plastovým zásobníkom a nerezovým rozmetacím tanierom. Podľa potreby je možné plynulo nastaviť šírku a množstvo posypu. Podľa nosnosti sú k dispozícií dve veľkosti zásobníka.

Zimná údržba - čelná radlica

Viac info: tech. list PDF
Šírka záberu radlice: 1,6 - 2 m

Pre vozidlá PIAGGIO je k dispozícií niekoľko druhov priamych a šípových radlíc so šírkou od 1 600 mm do 2 000 mm. Vyznačujú sa jednoduchou montážou a demontážou, hydraulickým zdvíhaním a bočným natáčaním, protinárazovým systémom znižujúcim riziko poškodenia radlice, ako aj povrchu chodníka a obrubníkov.

Čelný zametač

Viac info: tech. list PDF
Šírka záberu zametača: 1,4 - 1,55 m

Zametač slúži v letnom období na povrchové čistenie komunikácií a iných spevnených plôch. V zimnom období sa používa na odmetanie menšej vrstvy čerstvo napadaného snehu. Na čiastočné zachytávanie nečistôt môže v rámci doplnkovej výbavy slúžiť zberná vaňa pred kefou. Na zníženie prašnosti je možné kefu doplniť zvlhčovaním.

Pohon kefy je pomocou hydromotora poháňaného hydraulickým agregátom s prídavným benzínovým motorom (súčasť sypača).

Kropiaca nadstavba

Viac info: tech. list PDF
Objem cisterny: PORTER: 750 l / MAXXI: 1 200 l

V hornej časti nádrže je nápustný otvor s odklopným vekom. Kropiaca nadstavba je vybavená vysokotlakým / nízkotlakým čerpadlom poháňaným samostatným benzínovým motorom. Umožňuje zalievanie zelene hadicou / kropiacim ramenom / zmývanie tlakom vody striekacou lištou.

Kropiace rameno: pracovný dosah ramena je 4 m na pravú stranu vozidla s hydraulickým ovládaním ramena z kabíny vozidla.
Striekacia lišta: (Porter: 1,4 m / Maxxi: 1,6 m) je určená na kropenie, čistenie a splachovanie peších zón, chodníkov a parkov.

Trojstranný sklápač

Viac info: tech. list PDF
Nosnosť: MAXXI: 1 050 kg / PORTER: 785 kg

Pre všetky typy vozidiel Piaggio (MAXXI, PORTER, QUARGO) sú k dispozícii trojstranné sklápače na lepšiu manipuláciu so sypkými materiálmi a odpadom.

Zdvíhací dopravník

Viac info: u predajcov
Výška zdvihu nákladu: 4,1 - 23,7 m

Dopravník slúži na vyloženie stavebného materiálu,respektíve predmetov pri sťahovaní. Vďaka teleskopickému ramenu je dopravník na vozidle MAXXI schopný vyložiť náklad o maximálnej hmotnosti 250 kg.

Manipulačné zariadenia

Viac info: tech. list PDF

mechanická manipulačná ruka:
nosnosť: 454 kg s ručne nastaviteľným ramenom, otočou a podperou. Elektrický naviják s diaľkovým ovládaním.

hydraulická ruka (len pre MAXXI):
nosnosť: 840 kg, elektrohydraulický pohon, otoč 360,max. 3-stupňový teleskopický výložník, dve hydraulicky ovládané podpery.

Nakladací výťah

Viac info: u predajcov
nosnosť výťahu: 300 kg

Výťah slúži na nakladanie a vykladanie bremien do korby vozidla.

Hliníková plošina s rozmermi: 950 x 1 050 mm
Zdvih: 800 mm
jednoduché alebo dvojité otáčanie plošiny

Zadné zdvíhacie čelo

Viac info: tech. list PDF
Nosnosť zdvíhacieho čela: 500 kg

Na lepšiu manipuláciu pri nakladaní a vykladaní je možné vozidlá Maxxi vybaviť zadným zdvíhacím čelom. Nakoľko je hliníkovú plošinu možné zastaviť v akomkoľvek uhle, môže sa táto plocha využiť aj na vyrovnanie výšky medzi ložnou plochou vozidla a nakladacou rampou.

Hliníková plošina s rozmermi: 1 500 x 1 250 mm

Kontajnerové nosiče

Viac info: tech. list PDF
Nosnosť: 900 kg

Kontajnerové nosiče slúžia na naťahovanie a vykladanie kontajnerov. Zabezpečuje to hydraulický systém poháňaný elektromotorom.

Najmenší kontajnerový nosič umožňujúci umiestnenie a odvoz kontajnerov aj zo stiesnených priestorov (vchody domov, obchody, dielne, cintoríny a pod.)

Maximálne rozmery kontajnerov:
MAXXI: 2 320 x 1 560 mm
PORTER: 2 000 x 1 350 mm
Výška kontajnera: 400 - 1 300 mm (závisí od účelu kontajnera a druhu zvolených bočníc)

Plachtové nadstavby

Viac info: tech. list PDF
Nosnosť: 900 kg

Plachtové verzie sú k dispozícii pre všetky valníky a sklápače Piaggio. V ponuke sú verzie STANDARD, ktoré sú tvorené jednoduchou konštrukciou na pôvodnej korbe a verzia PROFESIONÁL ako nadstavba na podvozku s medzirámom a drevenou vodeodolnou podlahou.

Podľa typu zvoleného vozidla sú možné nasledovné rozmery nadstavieb:
PORTER: 2 320 x 1 400 x 1 450 mm
MAXXI: 2 800 x 1 500 x 1 500 mm

Prepravné a izotermické skrine

Viac info: tech. list PDF

Prepravné skrine:
jednoduché prevedenie skrine bez izolácie a vnútorného obloženia.
Potravinárske (pekárenské) skrine:
sú zhotovené z panelov tvorených izoláciou z polystyrénu hrúbky 40mm, vnútorného a vonkajšieho obloženia z bieleho hliníkového plechu.
Izotermické nadstavby:
pohon agregátov je priamo od motora. Kondenzačná jednotka je umiestnená na kabíne vozidla. Pri chladiarenskej verzii do 0°C je hrúbka izolácie 6 cm. Pri mraziarenskej verzii do -20°C je izolácia o hrúbke 8 cm.

Predajný stánok

Viac info: tech. list PDF

Na pouličný predaj sú vhodné aj rozličné predajné „stánky“ na vozidlách Piaggio. Podľa priania zákazníka a predávaného sortimentu je možné vozidlá vybaviť rôznymi chladiacimi a gastro technológiami.

Reklamný panel

Viac info: u predajcov
Rozmery panelu: MAXXI: 2 800 x 1 990 mm

Vozidlo slúži na vyobrazenie reklamy v pohybe. Vďaka kompaktným rozmerom je ho možné odstaviť aj na bežných parkoviskách v centrách miest a pred obchodnými centrami. Podľa požiadaviek zákazníka je ho možné vybaviť aj osvetlením plochy a ozvučením.

Naša spoločnosť ponúka aj možnosť grafického spracovania reklamy zákazníka a zároveň aj jej polep na banner vozidla.